Školy a webové stránky

Pokud studujete, tak má vaše škola určitě nějaké webové stránky, na které vkládá rozvrhy, změny v rozvrhu atd. V dnešní době je to nutnost a postupně se k tomu přidávají i účet školy na Instagramu, stránka na Facebooku a tak dále. Pojďme si společně říct, co by na takové stránce školy nemělo chybět. Rozhodně informace o škole. Jaká je její historie, kolik do ní chodí přibližně žáků, adresu školy a například úřední hodiny sekretariátu. Dále kontakty, nejlépe na všechny učitele (kde má kabinet, školní email, telefon na pevnou linku), na ředitele či ředitelky, zástupce či zástupkyně ředitele/ředitelky, sekretariát atd.

www

Pak je samozřejmostí udělat místo pro studijní obory, které škola nabízí. Dát k nim potřebné informace, jaké předměty se tam vyučují atd. K tomu bych přidala informace o přijímacích zkouškách a maturitních zkouškách, popřípadě pokud škola nabízí nějaké poradenské služby. Pokud je daná škola i jazyková, tak se nesmí zapomenout na informace o kurzech pro cizince, o státních nebo i mezinárodních zkouškách. Hned za tím by měly následovat kurzy a semináře mimo cizí jazyky. Může to být například nějaká informatika, účetnictví.

www

Velkým plusem je odkaz na sociální síť. Sociální síť většinou spravuje student, který se se školou na tom domluví. Další výhodou jsou aktuální rozvrhy. Pokud u sebe zrovna student nemá přihlašovací údaje, Bakaláři se mu jen tak odhlásili nebo nefungují, tak je dobré mít aktuální rozvrh na stránkách školy, kam se může student kdykoliv podívat. Rozhodně nesmí chybět kalendář akcí. Ano, najdeme ho zase v Bakalářích či jiných platformách, které školy používají, ale zase jsme u toho, že platformy nemusí vždy fungovat. A je to dobré i pro rodiče, kteří nemají čas hledat rodičovské přihlašovací údaje nebo se nechtějí každý den ptát svého dítěte. No a nakonec nemůžou chybět dokumenty ke stažení, kde rodiče či žáci najdou dokumenty k přestupu, žádost o individuální vzdělávací plán či žádost o uvolnění z vyučování nebo tělesné výchovy.